1. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
  2. KURUMSAL

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Sağlık Elde Başlar


Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle “Dünya El Yıkama Günü” kapsamında hayata geçirilen “Sağlık Elde Başlar” projesi, bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. 2018 yılından bu yana Zeytinburnu bölgesindeki 14 ilköğretim okulunda 5.000’den fazla çocuğa ulaşılmasının hedeflendiği projede, el yıkama alışkanlığının çocuklara kazandırılması için konunun önemine dikkat çekiliyor.
 
Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Sağlık Elde Başlar” Projesi, çocuklara el, tırnak temizliği ve doğru el yıkama alışkanlığı kazandırılması konusunda eğitimlerine devam ediyor. “Dünya El Yıkama Günü” kapsamında düzenlenen projede, 5.000’den fazla kişiye ulaşılması hedefleniyor.
 
 

Kınalıada Çevre Temizliği

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında hizmet veren Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, MedAmerikan Tıp Merkezi ve Bodrum Amerikan Hastanesi olarak, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak amacıyla, çevre dostu uygulamalara büyük önem vererek çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz.Bu kapsamda, Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları olarak “Turmepa - Deniz Temiz” ile geliştirdiğimiz işbirliği çerçevesinde, Kınalıada’da bulunan ön kıyı bölgesini temizlemek üzere buluşuyoruz.