Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Bölümümüz hiperbarik oksijen tedavisi (HBOT) ve dalış hastalıklarının takip ve tedavisi için dünya standartlarında hizmet veriyor. Hiperbarik oksijen tedavisi, kapalı bir basınç odası içinde saf oksijen solunması şeklinde gerçekleşiyor.

Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezimizde 4 adet basınç odası bulunuyor. Her biri tek kişilik olan basınç odalarımız sayesinde hastalarımız için özel bir tedavi ortamı sağlanıyor. Bir yandan enfeksiyon bulaşma riski en aza indirilirken, birebir ilgi ve takip ile hastalarımıza konforlu ve güvenli bir tedavi sunuyoruz. Basınç odalarımızda otomasyon ve iklimlendirme sistemleri de bulunuyor.

BBLOK BBLOK
G.Kat GKat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma  Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

HBOT ile tedavi edilen hastalıklar arasında, diyabet, kemik enfeksiyonları, damar tıkanıklıkları, yanık ve radyoterapi, yani ışın tedavisi, sonucu ortaya çıkan yaralar gibi iyileşmek için oksijene ihtiyaç duyulan hastalıklar yer almaktadır. Ayrıca ani işitme kayıpları, göz damarlarında tıkanıklığa bağlı gelişen ani görme kayıpları, dalış sırasında hızlı basınç değişimi sonucu gelişen ve vurgun olarak da bilinen dekompresyon hastalığı gibi birçok hastalıkta da hiperbarik oksijen tedavisi uygulanmaktadır. Ani gelişen görme ve işitme kayıpları, kemik nekrozu, iyileşmeyen kronik yaralar, karbonmonoksit zehirlenmesi ve dalış hastalıkları gibi durumlarda hiperbarik oksijen tedavisi için danışılmalıdır.