HASTANE YATIŞ İŞLEMLERİ

Hastanemizin giriş katında bulunan Hasta Kabul Ofisimiz, hafta içi 06:30 - 22:00, Cumartesi günleri 06:30 - 20:00 ve Pazar günleri 08:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Resmi tatiller ve bayramlarda ofisimizi 07:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Bu saatler dışında hasta kabul işlemlerimiz Acil Servis bankomuzdan yürütülüyor. 

Hasta kabul işlemleri sırasında ekibimiz sizden şu belgeleri talep edebilir:
 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet (T.C. Kimlik Numarası),
 • T.C. vatandaşı olmayanlar için pasaport,
 • Tıbbi kayıt veya dokümanlar,
 • Özel sağlık sigortasıyla işlem yapacak hastalarımız için sigorta kartı, doktorun doldurduğu sigorta yatış onay formu ve tedavi masraflarına ilişkin bilgilendirme.
   


YATIŞ SIRASINDA


Konforunuz bizim için çok önemli.

Özel odalarımızın tümü, hasta ve refakatçilerinin konforu düşünülerek tasarlandı.

Tüm odalarımızın içinde özel banyo ve tuvalet bulunuyor. Odalarımızdaki televizyonlardan yerli ve yabancı kanallar izlenebiliyor. Ayrıca talep ettiğinizde, odanıza DVD oynatıcı da bağlanabiliyor.

Tüm odalarımıza günde iki kez ücretsiz çay ve kahve servisi yapılıyor. Dilediğiniz gazeteyi ücretsiz olarak odanıza isteyebilirsiniz. Ayrıca odalarda çay ve kahve bölümümüz de bulunuyor.

Diş fırçası, diş macunu ve şampuan gibi özel bakım ürünlerini odanızda ücretsiz olarak bulabilirsiniz.
 
Odanızdaki telefonunu dahili hat numarası, oda numaranızla aynıdır. 9’u tuşlayarak dilediğiniz telefonu arayabilir, santrale 0’a tuşlayarak ulaşabilirsiniz.  Yatış süresi boyunca dış görüşmeler, oda hesabınıza kaydediliyor.

Odalar dahil hastanemizde internet erişimi mevcuttur. Bağlantı ile ilgili sorunlarda hemşirelerimizden destek isteyebilirsiniz.

Nakit para, değerli evrak ve eşyalarınızı saklayabileceğiniz elektronik kilitli kasa gardırobun içinde yer alıyor.
 


Yemek Servisi:


Hastanemizde servis edilen tüm yemekler, diyetisyenlerimizin takibi ve kontrolünde hazırlanıyor. Hastalarımıza özel yiyecekler de yine diyetisyenlerimizin hazırladığı beslenme ve diyet programına göre düzenlenip, servis ediliyor. Hastanemizde refakatçi yemekleri de ücretsizdir.

Hastalarımıza özel seçeneklerin sunulduğu menü ve kat yemeklerini sabah saatlerinde odanızı ziyaret eden servis elemanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Tedaviniz kapsamında beslenmeniz de düzenlendiği için hastalarımızın belirlenen menüler dışında yemek yememelerini önemle öneriyoruz. Hem sizin hem de refakatçinizin yemeği, belirlenen saatlerde odanıza servis ediliyor ve uygun olduğunuzda boş tepsiler odanızdan toplanıyor. Aşağıda belirtilen saatlerde öğününüz odanıza servis edilecektir, Yemeğinizi farklı bir saatte yemek isterseniz, talebinizi hemşirenize bildirmenizi rica ediyoruz.
 • Kahvaltı Servisi: 07:30 - 08:30
 • Öğle Yemeği Servisi: 13:00 - 14:00
 • Akşam Yemeği Servisi: 19:00 - 20:00
   
Yatış süresince odanızda bir kişinin size refakat etmesini rica ederiz. Refakatçinizin konaklama ve yemek hizmeti, oda ücreti kapsamındadır. Refakatçinizin uyuyacağı yatak, kat hizmetleri tarafından akşam yemeği servisinden sonra hazırlanır. Bir refakatçiniz bulunmuyorsa ve düşme riskiniz yüksekse, gerekli düzenlemenin yapılması için hemşirenizi bilgilendirmenizi önemle hatırlatmak isteriz.
 


ZİYARETÇİ DÜZENLEMESİHasta ziyaret saati:


Hastanemizde ziyaret saatlerimiz 09:00 - 22:00 arasındadır. Yoğun Bakım ve Pediatri servislerimiz için bu saat aralıkları farklılık gösterebilir. Hastalarımızın konforu ve sağlığı açısından odanızda 2 kişiden fazla ziyaretçi kabul etmemenizi rica ederiz.

SIK SORULAN SORULAR

Web sitemizde yer alan Anlaşmalı Kurumlar sayfasında hastanemizin çalıştığı sigortaların listesini bulabilirsiniz.
Yabancı sigorta anlaşması olan hastalarımız için ayaktan tedavi işlemleriyle ilgili ön provizyon sürecinde anlaşmalı sigorta kurumuna göre değişiklik olabiliyor. Hastanemizle faturalandırma anlaşması bulunan yabancı sigorta şirketleri ile ayaktan/yatarak tedavilerle ilgili sürecin en hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi amacıyla bilgi almak istediğiniz konularda  KUHKoordinasyon@kuh.ku.edu.tr  adresine e-posta yazmanızı rica ederiz.
Web sitemizde yer alan Anlaşmalı Kurumlar sayfasında hastanemizin çalıştığı sigortaların listesini bulabilirsiniz.
 
Yerli sigortalar ile ayaktan/yatarak tedavi için gerekli işlemlere ilişkin ön provizyon süreçleri ilgili polikliniklerimiz tarafından yürütülüyor. Planlı yatış veya işlemleri konusunda işlemden önce ön provizyon almak için gerekli prosedür başlatılabiliyor. Hastanemizin bağlı olduğunuz sigorta ile anlaşması varsa dahi dahil olduğunuz poliçenin geçerli olduğu hastane veya hizmetlerde değişiklik olabiliyor. Bu konuda hassasiyet göstermenizi rica ederiz.
 
Poliçenizin kapsamı ve hastanemizdeki işlem ve uygulamaların poliçeye dahil olup olmadığını sigorta şirketinizden öğrenmenizi öneririz.