Kulak Burun Boğaz Bölümü bünyesinde yer alan Odyoloji Ünitemiz, özellikle bebek ve çocuk işitme testleri alanında tüm ülke çapında bir referans merkezi olarak hizmet veriyor. Ünitemiz işitmenin değerlendirilmesi ve rehabilitasyonu, baş dönmesinin (vertigo) değerlendirilmesi ve rehabilitasyonu, kulak çınlaması tedavisi, yenidoğan işitme taraması ve ileri tetkikleri konularında faaliyet gösteriyor. 
 
Alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden ve yeni uygulamaları kısa sürede hastalarımızın hizmetine sunan ekibimiz ve ünitemiz, denge duyusu olarak da isimlendirilen vestibüler sistem konusundaki çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor. Ülkenin sayılı merkezlerinden birisi olan Vestibüler Ünitemizde ENG, VNG, hava ve su kalorik testleri, pozisyonel testler, manevralar ve VEMP testlerinin tümü gerçekleştiriliyor. Ayrıca vestibüler rehabilitasyon uygulamaları da yapılıyor.
 
Diğer taraftan bünyemizde koklear implant ve diğer işitsel implant (elektroakustik implant, kemiğe monte işitme cihazı, orta kulak implantı) ameliyatları en yetkin uzmanlar tarafından yapılıyor ve takip ediliyor.
 

Yenidoğan İşitme Tarama

Yetişkinler ve çocuklara yönelik tüm testlerin (VRA, COR, oyun odyometrisi dahil) yapılabildiği ünitemizde yenidoğan işitme tarama testi de en hassas cihazlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Böylece, dünyaca kabul edilen standartlara uygun aletlerle, bebek henüz 6 aylık olmadan işitmesinin durumu tam olarak tespit edilebiliyor. 
 

1.Kat 1Kat

SIK SORULAN SORULAR

  • Bebek, çocuk ve yetişkin işitme sorunları
  • Pozisyonel veya diğer vertigo (baş dönmesi) şikayetleri
  • Vestibüler rehabilitasyon
  • Tinnitus şikayetleri (kulak çınlaması)
İşitme, konuşma ve denge problemlerinin tanı ve tedavisinin gerçekleştirildiği Odyoloji ve Nörootoloji laboratuvarımızda Odyometre, İmmitansmetre, çocuk odyometrisi, VRA, ABR, ASSR, Otoakustik Emisyon (DPOAE-T
OAE), Elektronistagmografi (ENG), Videonistagmografi (VNG), pozisyonel testler ve VEMP testleri yapılabiliyor.