Koç Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Bölümümüz, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’na bağlı 16 yataklı 3. basamak, kapalı bir yoğun bakım ünitesinde hizmet veriyor. Ekibimiz her biri alanında deneyim sahibi, hastalara en ideal hizmeti sunmak için özveriyle çalışan öğretim üyelerimiz, uzman doktorlarımız, hemşirelerimiz, monitör teknisyenlerimiz, yardımcı sağlık personelimiz ve temizlik personelimizden oluşuyor.

Yoğun Bakım Ünitemizde 2014 yılından bu yana hastaların hayati fonksiyonlarını izleyerek kritik hastalarda yapay solunum cihazı, böbrek destek sistemi, plazma değişimi, intraaortik balon pompası, ekstrakorporeal membran oksijenaratörü de dahil olmak üzere gelişmiş tüm teknolojik destekleri sağlayabiliyoruz. Daima yüksek sağ kalım oranlarını yakalamak ve hastalarımıza yoğun bakım sonrası kaliteli bir yaşam sunabilmek en önemli hedefimizi oluşturuyor.

Bu hedefe ulaşmak amacıyla; erişkin yoğun bakım ünitemizde alanında uzman hekimlerle kesintisiz olarak hizmet veriyoruz. Hastalarımıza gelişmiş teknolojik ekipman ile tek kişilik odalarda günümüz şartları için mümkün olan en iyi hizmeti sunuyoruz. En önemlisi Koç üniversitesi Hastanesi’nin tüm olanaklarını kullanarak multidisipliner bir yaklaşımla faaliyet gösteriyoruz. Tüm bu yoğun ve yorucu süreç boyunca güler yüzlü, dinamik ekibimizle daima hem hastamızın hem de hasta yakının yanında yer alarak, hastalarımıza her zaman destek oluyoruz.
 

Yoğun Bakım Ünitesi Alt Servisleri

Erişkin Yoğun Bakım Bölümümüz hastanede bulunan tüm branşlar ile ilişki içindedir ve hizmet vermektedir.
Ameliyat sonrası hasta takibi nedeniyle genel cerrahi, göğüs cerrahisi, ortopedi, kadın doğum, üroloji, beyin cerrahisi, transplantasyon, kulak burun boğaz, plastik cerrahi bölümlerini, dahili branşlardan endokrinoloji, hematoloji, gastroenteroloji, dahiliye, nöroloji, onkoloji, psikiyatri dahil tüm branşların hastalarının tedavi ve takibi yapılmaktadır.

Pediatrik hastalar, pediatrik yoğun bakım ünitesi bölümünde takip edilmektedir.
 
ABLOK ABLOK
4.Kat 4Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

  • Ameliyat sonrası tedavi ve gözlem
  • Ciddi enfeksiyon ( sepsis, septik şok),
  • Solunum ve/veya dolaşım desteğine ihtiyaç
  • Ağır nörolojik hasar
  • Politravma
  • Ciddi kanamalar
  • Zehirlenmeler
  • Organ yetersizliği olan kritik hastaların yoğun bakım takip ve tedavisi gereklidir.
Bölüm faaliyetlerimiz anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanlık alanının yanı sıra ilgili anabilim dalı bünyesinde bulunan yoğun bakım ve algoloji yan dallarını da barındırıyor ve yoğun bakım adıyla tüm uzmanlık alanlarına hizmet veriyor.