Koç Üniversitesi Hastanesi Patoloji Bölümü 2014’te hasta kabulüne başladı. Bölümümüz 9’i profesör 15 uzman patolog, 7 patoloji teknisyeni/tıbbi tekniker, 5 tıbbi sekreter ve 4 biyologdan oluşan ekibiyle, kurulduğu günden bu yana dünya standardını belirleyen kalitedeki hizmet ilkesiyle çalışmalarına devam ediyor. Her biri ulusal ve uluslararası arenada tanınmış, deneyimli ve uzman hekimlerden oluşan ekibi ve yüksek teknolojiye sahip teknik donanımıyla Koç Üniversitesi Hastanesi Patoloji Bölümü, kısa sürede konsültasyon amacıyla Türkiye’nin pek çok yerinden başvuru alan bir konuma ulaştı. Bugün yalnız kurum içerisine değil; İstanbul içi ve şehir dışındaki sağlık kuruluşlarına da patoloji alanında konsültasyon hizmeti veren önemli referans merkezleri arasında yer alıyor. Bünyesindeki dijital patoloji, moleküler patoloji, elektron mikroskopi gibi cihazlarla hastalarımızın tüm ihtiyaçları, dünya standardında bir kalite ile karşılanabiliyor. Eksper patolog ekibimizde hemen her yan dal konusunda özel tecrübeye sahip hekimler bulunuyor.

Kurulduğu günden bugüne yıllık hasta sayısını her yıl yaklaşık yüzde 40 oranında artıran ve yıllık yapılan moleküler patolojik değerlendirme sayısı bini bulan Patoloji Bölümümüzde 2019 yılı itibariyle yirmi binin üzerinde örnek değerlendirildi.
 


İkinci Görüş İçin Doğru Merkez

Koç Üniversitesi Patoloji Bölümü tüm sistem patolojileri alanında konsültasyon hizmeti veriyor. Daha önce patolojik incelemesi gerçekleştirilmiş örneklerinize ikinci görüş almak isterseniz, konsültasyon materyallerinin gönderilme koşulları ile ilgili 0850 250 8250 / 25650’yi arayabilir ya da kuhpatoloji@kuh.ku.edu.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. 
 


Yeni Nesil Teknoloji

Kanserlerde hedefe yönelik tedavilerin kullanımı için yapılması gerekli tüm moleküler patolojik incelemeler bölümümüzde gerçekleştiriliyor. Bu testler için ağırlıklı olarak yeni nesil dizileme (sekanslama) kullanılıyor ve bu sayede aynı anda çok sayıda genin mutasyonu hızlı ve etkin bir şekilde araştırılabiliyor. Bu çalışmalar hem patoloji hem de sitoloji materyalleri üzerinde yapılabiliyor. Ayrıca likit biyopsi çalışması da bölümümüzde gerçekleştirilen moleküler patolojik incelemeler arasında bulunuyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz 0850 250 8250 / 29729’yi arayabilir ya da kuhpatoloji@kuh.ku.edu.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.
 
BBLOK BBLOK
-1.Kat -1Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

Alt Bölümlerimiz

SIK SORULAN SORULAR

Bölümümüzde eksper patolog kadrosu ve en güncel laboratuvar altyapısı ile sitolojik ve cerrahi materyallerin patolojik incelemesi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kanser hastalarında immünoterapi ya da hedefe yönelik tedavilerin etkinliğinin tespiti için yapılması gereken prediktif öneme sahip immünohistokimyasal ve moleküler incelemeler de bölümümüz tarafından yapılmaktadır.
  • Elektron Mikroskobi
Bölümümüz elektron mikroskop ünitesi 2020 yılından itibaren faaliyete başlamıştır. Prof. Dr. Dilek Ertoy Baydar direktörlüğündeki elektron mikroskopi ünitesi ile böbrek ve karaciğer biyopsilerinin detaylı incelemesi yapılmaktadır.
 
  • Moleküler Patoloji 
Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Moleküler Patoloji Laboratuvarı her geçen gün donanımını güçlendirmekte ve ihtiyaçlar doğrultusunda kendini güncellemektedir. Akciğer karsinomları başta olmak üzere çeşitli kanser tiplerinde öncelikle hedefe yönelik tedavi seçeneklerinin tespiti açısından spesifik mutasyonların saptanması amaçlı yeni nesil dizileme (sekanslama) tabanlı kanser panelleri çalışılmaktadır.