Şüphesiz herkes sevdiklerinin önemli bir sağlık problemi olmadan, sağlıklı ve mutlu yaşamasını ister. Diğer yandan özel bir tıbbi tedaviye ihtiyaç duyan çok fazla insan olduğu da bir gerçek; özellikle organ yetmezliği nedeniyle tedavi bekleyen ve sayıları her geçen gün artan hastalar gibi... Konu çocuklar olunca bu gerçek, çok daha yıkıcı bir hal alıyor. Bütün ebeveynler evlatlarının sağlıklı ve mutlu bir çocukluk yaşamasını ister. Oysa maalesef her sene ciddi sayıda çocuk, kronik organ yetmezliği tanısı alıyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi yetişkin ve çocuk hastalar için uluslararası standartlarda, yüksek kalitede organ nakli uygulamaları gerçekleştiriyor. Henüz açılışının ilk yılında dahi Organ Nakli Merkezimize böbrek, pankreas ve karaciğer yetmezliği tedavisi için başvuran hastaların sayısı bir hayli yüksek oldu.

Merkezimizde görev alan uluslararası saygınlığa sahip uzmanlarımız, organ yetmezliğinin son evresindeki hastaların yaşamını değiştiriyor. Organ Nakli Merkezimiz, dünyanın her köşesinden gelen hastalara dört dörtlük bir bakım ve tedavi sağlıyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde böbrek, pankreas ve karaciğer nakli ameliyatları, uluslararası saygınlığa ve deneyime sahip bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Çocuk Organ Nakli Merkezi’nde ise böbrek ve karaciğer nakli ameliyatları yine aynı deneyime ve özene sahip uzmanlarımızca yapılıyor. 

Organ nakli süreci, sadece nakil ameliyatından ibaret olmayan, çok daha komplike ve yoğun konsantrasyon gereken bir uygulamalar dizinini kapsıyor. Operasyon öncesi ve sonrasındaki bakımın da dahil olduğu bu sürecin bir bütün olarak takibi gerekiyor. Dolayısıyla, doğru organ nakli merkezini seçmek çok önemli bir karar. Multidisipliner yaklaşıma sahip bir merkez, başarılı sonuçlara ulaşmak için hayati önem arz ediyor. Çünkü laboratuvar kalitesi, ameliyathaneler, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, yoğun bakım ünitesi, görüntüleme hizmetleri, tüm bu başarıya etki edecek bileşenleri oluşturuyor. En yüksek teknolojiye sahip donanımlarıyla Koç Üniversitesi Hastanemizde ileri düzeyde cerrahi uygulamalar için mümkün olan en başarılı sonuçları hedefleniyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi’nde organ nakli ameliyatları, alanında deneyimli organ nakli ekibimiz tarafından, dünyadaki en ileri teknolojiye sahip tam donanımlı hastane ortamında, yüksek başarı oranıyla gerçekleştiriliyor. Organ Nakli Merkezimizde uygulanan yenilikçi teknikler sayesinde hem nakil yapılan hastalarımız hem de vericiler operasyon sonrası çok daha kısa sürede ve kolayca toparlanabiliyor.
BBLOK BBLOK
G.Kat G  Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

  • Böbrek, karaciğer ve pankreas nakli
  • Canlı vericiden laparoskopik veya robotik cerrahi tekniğiyle böbrek alınması
  • Canlı vericiden laparoskopik teknikle karaciğer alınması
  • Çocuklarda böbrek ve karaciğer nakli (eş zamanlı veya ayrı ayrı)
  • Çapraz böbrek nakli
  • Çapraz karaciğer nakli
  • Domino karaciğer nakli

Nakil Merkezimizde ekibimiz ameliyatları en yüksek başarıyla tamamlamak için laparoskopik, robotik ve böbrek nakli cerrahisinde kolektif uzmanlıklarını birleştirdi.

Cerrahlarımız, dünyada çok az merkezde gerçekleştirilebilen robotik böbrek nakli işlemini, Koç Üniversitesi Hastanesi Böbrek Nakli Merkezi’nde uygulayabilecek tecrübeye sahiptir. Bu operasyonda, donörden alınan böbrek, göbek deliği çevresinde açılan 5 cm’lik küçük bir kesiden hastanın bedenine yerleştirilir. Sonraki tüm süreç Vinci Xi robotik cerrahi sistemi ile gerçekleştirilir; Cerrahlar robotik kolun hareketlerini bilgisayarla kontrol ederek, küçük kesilerden beden içine ulaşan cerrahi enstrümanlar yoluyla böbrek nakil operasyonunu tamamlar.

Kozmetik açıdan açık ameliyat tekniğinden daha üstün olmasının yanı sıra robotik böbrek nakli sonrasında hastalar açık cerrahiye oranla çok daha az ağrı hisseder ve gündelik hayatlarına daha hızlı dönebilirler.

Robotik böbrek naklinin tüm avantajlarının yanında Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi, son dönem böbrek yetmezliği olan hastalarda minimal invaziv ameliyatlarının en güvenli şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yüksek teknolojiye sahip donanım ve uygulamaları bir arada sunar.